Kończy Ci się OC w kwietniu? Sprawdź, jak je kupić online
Koronawirus skłania wszystkich do pozostania w domu. Nadal jednak istnieje obowiązek zachowania ciągłości OC. Jak kupić ubezpieczenie samochodu online?
2020-04-02, 10:45

Epidemia koronawirusa odcisnęła już piętno, większe lub mniejsze, na życiu każdego z nas. Wszyscy eksperci powtarzają, że w trakcie epidemii najlepiej pozostać w domu. Jak w tych warunkach ubezpieczyć samochód, aby zachować ciągłość polisy i nie narazić się na karę za brak OC? Jeśli OC kończy Ci się w kwietniu, sprawdź, jak najszybciej wykupisz ubezpieczenie online.

Jak kupić ubezpieczenie OC przez Internet?

Już od kilku lat ubezpieczyciele w Polsce coraz śmielej stawiają na sprzedaż online ubezpieczeń komunikacyjnych. Dynamicznie rozwijają się także internetowe porównywarki ubezpieczeń pozwalające sprawdzić cenę OC i AC w wielu towarzystwach naraz. Dzięki temu polski kierowca ma obecnie dostęp do wielu opcji, jeśli chce kupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie OC i AC online, możesz:

  • skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na stronie konkretnego towarzystwa, 
  • policzyć składkę OC w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea.pl.

Wybierając ten drugi wariant, zaoszczędzisz znacząco czas, ponieważ jeden kalkulator da Ci dostęp do wielu ofert.

Ubezpieczenie OC w porównywarce ubezpieczeń

Jak wygląda proces zakupu OC i AC przez Internet w porównywarce ubezpieczeń? Musisz tylko wykonać trzy kroki:

1. Wypełnij kalkulator ubezpieczeń.
2. Z wyliczonych ofert ubezpieczenia wybierz propozycję najkorzystniejszą dla Ciebie.
3. Wybierz sposób zakupu, który Ci najbardziej odpowiada.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl udostępnia kierowcom dwa sposoby wypełnienia kalkulatora ubezpieczeń - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl - Właściciel auta może zeskanować telefonem kod Aztec znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym lub ręcznie wypełnić kalkulator. Niezależnie od wybranej opcji porównywarka zaprezentuje oferty OC i AC wielu ubezpieczycieli.

Czy można wypełnić kalkulator OC / AC przez telefon?

Niektórzy klienci wolą przed zakupem ubezpieczenia porozmawiać z kimś i skonsultować swój wybór. Takie osoby także mogą skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Wypełniając kalkulator, w dowolnej chwili można bowiem napisać na czacie lub zadzwonić i porozmawiać z konsultantem.

Porównywarki udostępniają także różne sposoby sfinalizowania zawarcia umowy ubezpieczenia OC.

OC można zakupić całkowicie samodzielnie, lecz istnieje także możliwość skontaktowania się telefonicznie z doradcą, który przeprowadzi klienta przez cały proces sprzedaży - tłumaczy Paweł Kuczyński. - Dzięki temu także starsze osoby, które obawiają się nieco nowoczesnych technologii, mogą zakupić OC bez wychodzenia z domu.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.