Kto miał najtańsze OC w kwietniu? - ranking Ubea.pl
Kwiecień przyniósł całkiem duże zmiany cen ubezpieczeń OC. Sprawdzamy, czy doszło również do przetasowań w rankingu ubezpieczycieli przygotowywanym przez Ubea.pl.
2020-05-20, 09:25

Wielu kierowców ma nadzieję na trwały i znaczący spadek kosztów obowiązkowych ubezpieczeń OC. Taka obniżka mogłaby bowiem poprawić sytuację finansową osób, których dochody mocno ucierpiały na skutek epidemii koronawirusa.

Właściciele aut na pewno ucieszą się więc z danych wskazujących na wyraźny spadek cen OC w kwietniu. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili sprawdzić, czy te zmiany składek wpłynęły również na ranking ubezpieczycieli.

Jak powstaje ranking OC, AC i NNW?

Na początek warto przypomnieć, w jaki sposób powstaje ranking ubezpieczycieli. Eksperci Ubea.pl co miesiąc biorą pod lupę wyniki anonimowych kalkulacji internautów. Każdy z ubezpieczycieli prezentujących swoje oferty jest analizowany w kontekście czterech kategorii rankingu:

  • OC
  • OC + NNW
  • OC + AC
  • OC + AC + NNW

Każdy ubezpieczyciel może otrzymać od 0 do 5 punktów. Najniższy teoretyczny wynik, czyli 0 punktów, oznaczałby, że dany zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji.

„Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą możliwą liczbę punktów (5,00 pkt.) musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Prawdopodobieństwo skrajnych wyników jest jednak oczywiście bardzo małe” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Link4 liderem kwietniowego rankingu OC, AC i NNW

Kluczowe znaczenie ma oczywiście to, który ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach rankingu. W kwietniu ranking został zupełnie zdominowany przez Link4, który został zwycięzcą we wszystkich 4 kategoriach.

Taka dominacja tego ubezpieczyciela z grupy PZU nie jest czymś zupełnie nowym. W historii rankingów Ubea.pl zdarzały się już takie sytuacje. Ostatni raz Link4 sięgnął po poczwórne zwycięstwo całkiem niedawno, bo w styczniu 2020 r.

Jeśli Link4 nie zmieni swojej polityki cenowej, to takie zwycięstwa będą się jeszcze powtarzać. Na uwagę zasługuje też dobry wynik marki Benefia, która w trzech kategoriach rankingu uplasowała się bezpośrednio za bezapelacyjnym zwycięzcą” - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ranking OC, AC i NNW

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.