Czy ceny OC w lipcu 2020 r. spadały? - barometr Ubea.pl
Spadki średniej ceny OC w poprzednich miesiącach wzmogły oczekiwania dotyczące lipcowych obniżek. Czy na początku wakacji obowiązkowe polisy OC znów potaniały?
2020-08-19, 11:05

Już od marca bieżącego roku eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl donoszą o systematycznych spadkach cen obowiązkowych polis dla kierowców. A jak kształtowały się składki w lipcu? Czy OC ponownie staniało?

Poziom barometru cenowego z lipca 2020 r. = 96↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 99↘)

Jak powstaje barometr OC Ubea.pl?

W barometrze OC przygotowywanym przez ekspertów Ubea.pl za punkt odniesienia służy średnia składka ze stycznia. Przyjmuje ona wartość równą 100. 

Jeżeli w jakimś miesiącu przeciętna składka OC oferowana online przez ubezpieczycieli na Ubea.pl osiągnie poziom równy np. 96% styczniowego wyniku, to na wykresie będzie widoczna liczba 96. Z właśnie taką sytuacją mieliśmy do czynienia w lipcu 2020 r.

Jak szybko spadały ceny OC w lipcu?

Lipiec kontynuował trend spadkowy widoczny na rynku OC już od marca. 

W porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosło także tempo spadku cen do niemal 3% - zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Zaobserwowana zmiana może mieć związek z faktem, że niektórzy ubezpieczyciele proponują obecnie bardziej preferencyjne warunki zakupu OC w ratach. Dodatkowo pogorszenie się sytuacji finansowej niektórych polskich kierowców skłoniło ich zapewne do bardziej starannego porównywania ofert. To z kolei motywuje towarzystwa ubezpieczeniowe do wprowadzania różnych promocji dla osób szukających polisy w Internecie.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.