Ceny OC na wiosnę - barometr Ubea.pl
W I kwartale 2021 r. średni koszt ubezpieczenia OC oferowanego kierowcom przez Internet spadł o 6%. Czy początek wiosny przyniósł kolejne tak dobre informacje dla właścicieli aut?
2021-05-19, 09:14

Na początku bieżącego roku koszty ubezpieczeń OC wyróżniały się pozytywnie na tle inflacyjnego trendu widocznego w całej gospodarce. Przeciętna składka OC malała bowiem w lutym i marcu. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oszacowali ten łączny spadek na 6% (względem stycznia br.). Warto pamiętać, że ujemna zmiana była widoczna głównie w marcu 2021 r. i dotyczyła polis OC oferowanych online.

W nowym barometrze cenowym Ubea.pl sprawdzamy, czy na początku wiosny polisy OC dostępne przez Internet nadal taniały.

Poziom barometru cenowego w kwietniu 2021 r. = 94↔ (wynik w poprzednim miesiącu: 94↓)

Jak powstaje barometr OC?

Comiesięczny barometr cen OC przygotowywany przez ekspertów Ubea.pl ma dość specyficzne zasady obliczania wyników. Punktem odniesienia jest zawsze średni poziom składki OC ze stycznia danego roku. Oblicza się go na podstawie rzeczywistych i anonimowych kalkulacji internautów na Ubea.pl. Stawka ze stycznia jest oznaczana na barometrze jako 100.

Dzięki temu można łatwo oceniać zmiany cen względem początku roku - wskazuje Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Pieniądze w portfelu

Ile kosztowało OC w kwietniu?

Przeciętny poziom składki OC w kwietniu był tylko minimalnie niższy od stawki odnotowanej w marcu. Dlatego też po zaokrągleniu barometr Ubea.pl nadal pokazuje wartość 94.

Ustalając ceny w następnych tygodniach, ubezpieczyciele mogą brać pod uwagę zapowiadaną poprawę koniunktury gospodarczej. Powinna ona zmniejszyć skalę nieterminowych płatności rat za OC. - przewiduje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl. - Możliwe, że niektóre towarzystwa zdecydują się obniżyć wyraźniej składki polis. Warto więc korzystać z kalkulatora OC, by szybko znaleźć tych ubezpieczycieli.

Barometr OC - kwiecień 2021

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.