Ubezpieczenie na kolonie dla dziecka - potrzebny będzie kolejny wydatek?
Wiele dzieci podczas trwających wakacji pojedzie na kolonie. Czy na taki wyjazd wystarczy standardowe szkolne ubezpieczenie NNW? A może jest potrzebna dodatkowa polisa?
2021-06-30, 12:44

Dzięki poprawie sytuacji sanitarnej najmłodsi będą mogli odpocząć poza domem po długim okresie nauki zdalnej. Wiele dzieci w te wakacje wyjedzie zapewne na kolonie.

Aby pobyt na koloniach był beztroski zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, warto jednak przed wyjazdem przemyśleć kwestię ubezpieczenia. Czy standardowe ubezpieczenie szkolne (NNW) wystarczy w razie poważnego wypadku? A może jest potrzebne dodatkowe ubezpieczenie turystyczne? Eksperci porównywarki Ubea.pl odpowiadają na to ważne pytanie.

Kolonie wakacyjne dla dzieci

Szkolna polisa NNW? Sumy ubezpieczeń są problemem

Analiza ogólnych warunków NNW dla dzieci przeprowadzona przez Ubea.pl pokazuje, że większość takich polis zapewnia całoroczną ochronę (a zatem również w drodze do i ze szkoły czy w trakcie kolonii). Takie ubezpieczenia często posiadają nawet zasięg globalny.

Problemem szkolnych polis NNW nie jest więc sam zakres ochrony, lecz limit wypłat  - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki Ubea.pl.

Za przykład może posłużyć NNW dla dziecka z sumą na poziomie 15 000 zł. W przypadku zwichnięcia stawu kolanowego wycenionego na 5% sumy świadczenie wyniesie tylko 750 zł. Takie odszkodowanie może zawieść wielu rodziców, którzy wcześniej nie sprawdzili warunków zawieranej polisy.

Polisy NNW dla dziecka - tabela

Jakie ubezpieczenie dla dziecka dokupić?

Niskie świadczenia ze szkolnych NNW sprawiają, że wielu rodziców szuka alternatywy. Niektórzy decydują się na zakup indywidualnego ubezpieczenia NNW z wyższą sumą. Warto pamiętać, że wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń.

Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dziecko miało dwie polisy NNW: grupową szkolną oraz indywidualną - podkreśla Paweł Kuczyński z Ubea.pl. - W razie wypadku otrzyma wtedy dwa świadczenia.

Na sam wyjazd na kolonie warto natomiast dokupić standardowe ubezpieczenie turystyczne. Taką polisę można prosto i szybko zakupić przez Internet. Oczywiście, mimo że ubezpieczonym będzie dziecko, ubezpieczającym (czyli osobą zawierającą umowę) musi być rodzic lub inny opiekun prawny.

Wybierając ubezpieczenie podróżne dla dziecka, zwróć uwagę na:

  • zakres ochrony,
  • sumy ubezpieczenia,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Wyjazd na kolonie to świetna lekcja samodzielności dla dziecka. Aby jednak w razie wypadku nie stresować się tym, skąd weźmie się potrzebne pieniądze, warto wcześniej zadbać o odpowiednią ochronę. To także będzie lekcja dla dziecka, tym razem finansowej odpowiedzialności.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.