Kto miał najtańsze OC w kwietniu? - ranking Ubea.pl
Kwiecień przyniósł całkiem duże zmiany cen ubezpieczeń OC. Sprawdzamy, czy doszło również do przetasowań w rankingu ubezpieczycieli przygotowywanym przez Ubea.pl.
2020-05-20, 09:25

Wielu kierowców ma nadzieję na trwały i znaczący spadek kosztów obowiązkowych ubezpieczeń OC. Taka obniżka mogłaby bowiem poprawić sytuację finansową osób, których dochody mocno ucierpiały na skutek epidemii koronawirusa.

Właściciele aut na pewno ucieszą się więc z danych wskazujących na wyraźny spadek cen OC w kwietniu. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili sprawdzić, czy te zmiany składek wpłynęły również na ranking ubezpieczycieli.

Jak powstaje ranking OC, AC i NNW?

Na początek warto przypomnieć, w jaki sposób powstaje ranking ubezpieczycieli. Eksperci Ubea.pl co miesiąc biorą pod lupę wyniki anonimowych kalkulacji internautów. Każdy z ubezpieczycieli prezentujących swoje oferty jest analizowany w kontekście czterech kategorii rankingu:

  • OC
  • OC + NNW
  • OC + AC
  • OC + AC + NNW

Każdy ubezpieczyciel może otrzymać od 0 do 5 punktów. Najniższy teoretyczny wynik, czyli 0 punktów, oznaczałby, że dany zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji.

„Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą możliwą liczbę punktów (5,00 pkt.) musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Prawdopodobieństwo skrajnych wyników jest jednak oczywiście bardzo małe” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Link4 liderem kwietniowego rankingu OC, AC i NNW

Kluczowe znaczenie ma oczywiście to, który ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach rankingu. W kwietniu ranking został zupełnie zdominowany przez Link4, który został zwycięzcą we wszystkich 4 kategoriach.

Taka dominacja tego ubezpieczyciela z grupy PZU nie jest czymś zupełnie nowym. W historii rankingów Ubea.pl zdarzały się już takie sytuacje. Ostatni raz Link4 sięgnął po poczwórne zwycięstwo całkiem niedawno, bo w styczniu 2020 r.

Jeśli Link4 nie zmieni swojej polityki cenowej, to takie zwycięstwa będą się jeszcze powtarzać. Na uwagę zasługuje też dobry wynik marki Benefia, która w trzech kategoriach rankingu uplasowała się bezpośrednio za bezapelacyjnym zwycięzcą” - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ranking OC, AC i NNW

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy