Najtańsze OC w miastach wojewódzkich w II kwartale 2019 r.
Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl sprawdzili przeciętne ceny polis OC w miastach wojewódzkich. Warto dowiedzieć się, gdzie takie średnie składki były najniższe.
2019-08-02, 12:35

W kwietniu 2019 r. eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl sprawdzili średni poziom składek OC z miast wojewódzkich. Wspomniana analiza dotyczyła pierwszych trzech miesięcy 2019 r. Warto powtórzyć podobne badanie przeciętnych kosztów OC na podstawie danych z drugiego kwartału bieżącego roku.

Informacje porównywarki Ubea.pl wskazują bowiem, że w ujęciu kwartalnym znacząco zmalała średnia cena ubezpieczenia OC z miast wojewódzkich. Wspomniane miasta nadal cechowały się jednak bardzo dużymi różnicami przeciętnej składki obowiązkowej polisy OC. Wbrew pozorom, w II kw. 2019 r. najtańsze OC nie zostało wcale zanotowane wcale w jednym z najmniejszych miast wojewódzkich.

Wiosną „najtańszym” miastem wojewódzkim był Lublin

Tytułem wprowadzenia warto wyjaśnić, że najnowsza analiza średnich składek OC przygotowana przez portal Ubea.pl opiera się na wynikach tysięcy rzeczywistych kalkulacji internautów. „Mowa o osobach, które za pośrednictwem internetowego kalkulatora od początku kwietnia do końca czerwca br. porównywały koszt obowiązkowej ochrony. Poniższa tabela prezentuje skumulowane wyniki kalkulacji takich osób z podziałem na poszczególne miasta wojewódzkie oraz miesiące (kwiecień, maj i czerwiec 2019 r.)” - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Najwygodniejsze do przeanalizowania wydają się łączne dane z II kw. 2019 r. Wskazują one, że wiosną średnia składka OC w „najtańszym” towarzystwie była bardzo zróżnicowana. W zależności od miasta taki minimalny koszt ochrony prezentował się następująco:

 • Białystok - składka o 12% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Bydgoszcz - składka o 16% wyższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Gdańsk - składka o 29% wyższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Gorzów Wlk. - składka o 3% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Katowice - składka o 8% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Kielce - składka o 13% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Kraków - składka o 5% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Lublin - składka o 15% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Łódź - składka o 10% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Olsztyn - składka o tej samej wysokości względem średniej z 18 analizowanych miast

 • Opole - składka o 6% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Poznań - składka o 8% wyższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Rzeszów - składka o 10% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Szczecin - składka o 3% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Toruń - składka o 3% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Warszawa - składka o 22% wyższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Wrocław - składka o 24% wyższa od średniej z 18 analizowanych miast

 • Zielona Góra - składka o 10% niższa od średniej z 18 analizowanych miast

Uwagę zwracają między innymi niskie składki OC z Lublina, Białegostoku, Łodzi, Rzeszowa, Zielonej Góry oraz Kielc.

Na przeciwnym biegunie cenowym już tradycyjnie ulokowały się trzy metropolie: Warszawa, Wrocław i Gdańsk.

Polisy OC z dużych miast kwartalnie potaniały o 11%

W ujęciu kwotowym średnia składka OC z „najtańszego” towarzystwa (za II kw. 2019 r.) wynosiła od 489 zł do 746 zł. Warto zwrócić uwagę, że po wzroście w maju br. (z 558 zł do 586 zł) średni wynik dla wszystkich analizowanych miast nie zmienił się już w czerwcu.

Jeżeli natomiast chodzi o porównanie kwartalne (I kw. 2019 r. / II kw. 2019 r.), to można stwierdzić, że średnia składka OC w „najtańszym” towarzystwie spadła o 11%. Taki wynik z pewnością stanowi dobrą wiadomość dla kierowców” - dodaje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ceny ubezpieczenia OC w miastach wojewódzkich w II kwartale 2019 r.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.