Ranking OC, AC, NNW - ceny w listopadzie 2019 r.
W listopadzie 2019 r. na rynku polis komunikacyjnych były widoczne ciekawe zmiany. Sprawdzamy, jak wpłynęły one na wyniki naszego rankingu.
2019-12-17, 13:50

Pod koniec roku ubezpieczyciele są bardziej skłonni do wprowadzania różnych rabatów i promocji dla kierowców. To skutkuje spadkiem średniego kosztu komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Wspomniany efekt cenowy był widoczny między innymi w listopadzie i grudniu 2018 roku, a także w listopadzie 2019 roku.

Jeżeli chodzi o poprzedni miesiąc, to warto sprawdzić, jak cenowe zmiany wpłynęły na wyniki rankingu Ubea.pl. Listopadowe dane wskazują, że w rankingu doszło do ciekawych przetasowań.

Ranking OC, AC i NNW - jakie są zasady?

W listopadzie 2019 r., podobnie jak we wcześniejszych miesiącach, ranking składał się z czterech kategorii:

- obowiązkowe OC,
- pakiet OC+NNW,
- pakiet OC+AC,
- pakiet OC+AC+NNW.

Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przypomina, że listopadowy ranking, podobnie jak wcześniejsze analizy, opiera się na wynikach ponad 100 000 indywidualnych kalkulacji wykonanych przez internautów w kalkulatorze.

Zasady rankingu Ubea.pl nie premiują żadnego z dziewięciu porównywanych ubezpieczycieli. Każdy może zdobyć od 0 do 5 punktów.

„Minimalny wynik wynoszący 0,00 punktów oznaczałby, że zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałoby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem." - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

 

Potrójna wygrana w listopadzie

Listopad 2019 roku okazał się szczególnie pomyślny dla jednego ubezpieczyciela. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na zwycięzców poszczególnych kategorii:

w rankingu polis OC: Link4 z 4,07 pkt.
w rankingu pakietów OC + NNW: Link4 z 3,91 pkt.
- w rankingu pakietów OC + AC: Link4 z 4,24 pkt.
- w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Benefia z 3,96 pkt.

Potrójna wygrana jednego ubezpieczyciela to z pewnością sytuacja godna uwagi. Link4, marka należąca do Grupy PZU, ma więc duże powody do satysfakcji. Co ciekawe, zarówno w przypadku kategorii OC, jak i OC + NNW, Link4 zdobył pierwsze miejsce kosztem marki You Can Drive. Dodatkowo w kategorii OC + AC + NNW Link4 zajął drugie miejsce tuż za Benefią.

Gdyby firmie Link4 nie zabrakło 0,02 punktu w kategorii pakietów OC + AC + NNW, to mielibyśmy do czynienia z wyjątkową sytuacją, czyli zwycięstwem jednego ubezpieczyciela w aż czterech kategoriach rankingowych” - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Tańsze polisy w MTU24 oraz Link4

Przyczyny bardzo dobrego wyniku Link4 w listopadowym rankingu staną się jasne po spojrzeniu na zmiany średnich składek za OC w tym miesiącu. Względem października przeciętna cena za obowiązkowe ubezpieczenie zmieniła się następująco:

  • Aviva - spadek o 3,3%

  • Benefia - spadek o 2,6%

  • Generali - spadek o 8,5%

  • Link4 - spadek o 9,5%

  • MTU24 - spadek o 11,1%

  • Proama - spadek o 8,1%

  • UNIQA - spadek o 1,1%

  • Wiener - spadek o 2,9%

  • You Can Drive - spadek o 7,9%

Wszystkie firmy zdecydowały się więc w listopadzie na obniżki cen OC.

"Ta klasyfikacja pokazuje również, że Link4 ma mocnego konkurenta cenowego. Mowa o marce MTU24, która jest własnością Ergo Hestii” - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Grudniowy ranking pokaże, czy MTU24 zdoła prześcignąć Link4 oraz czy ubezpieczyciele obdarują hojnie kierowców świątecznymi rabatami.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.