Ile kosztuje OC w miastach wojewódzkich? - regionalny barometr X 2020
Porównywarka Ubea.pl w zupełnie nowej edycji regionalnego barometru ubezpieczeń sprawdza różnice w cenach OC w miastach wojewódzkich.
2020-10-22, 10:11

O tym, że doświadczeni i dobrzy kierowcy mogą liczyć na znacznie mniejszy koszt obowiązkowego OC wiadomo już od dawna. Ile jednak dokładnie wynosi różnica składki dla osoby z dobrą historią ubezpieczeniową względem OC dla młodego kierowcy? Czy zależy ona od miasta?

Eksperci Ubea.pl sprawdzają, ile średnio za OC zapłacą doświadczeni i młodzi kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich Polski.

Dla jakich kierowców policzono składki OC?

Przy wykorzystaniu kalkulatora OC eksperci Ubea.pl policzyli średnie składki dla trzech przykładowych kierowców:

  1. Młody kierowca - pan Tomasz jest studentem w wieku 23 lat. Właśnie zakupił swoje pierwsze auto. Nie ma jeszcze żadnej historii ubezpieczeniowej.
  2. Kierowca z niedawną szkodą - pani Aneta ma 32 lata. Jej bardzo dobrą historię ubezpieczeniową przerwała szkoda spowodowana w zeszłym roku.
  3. Kierowca bez szkód - pan Stanisław ma 42 lata i jest nauczycielem. Dzięki bezszkodowej jeździe uzbierał maksymalne zniżki na OC.

W analizie Ubea.pl założono, że każdy z kierowców użytkuje kupioną w 2020 r. Skodę Fabię III Kombi (1.2 TSI Style, 90 KM). Auto pochodzi z 2015 r. i ma przebieg 80 000 km. Samochód będzie wykorzystywany jedynie do celów prywatnych.

Ceny OC policzono 6 października 2020 r., a ubezpieczenie obowiązuje od 20 października.

Przeprowadzając przykładowe kalkulacje, eksperci Ubea.pl policzyli, jak zmienia się cena OC dla tych kierowców w zależności od miejsca zamieszkania. W analizie uwzględniono wszystkie miasta wojewódzkie.

Ceny OC w miastach wojewódzkich - tabela październik 2020

Doświadczony kierowca zapłaci znacznie mniej za OC

Jeden rzut oka na powyższą tabelę pozwala stwierdzić, że doświadczony i bezszkodowy kierowca zapłaci o wiele mniej za OC.

Roczna oszczędność na OC względem ceny ubezpieczenia dla młodego kierowcy wynosi w zależności od miasta 64% - 67%. Widać zatem spójną politykę ubezpieczycieli - zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

W którym mieście jest najtańsze OC?

Analiza Ubea.pl potwierdza także, że na niższe OC mogą zazwyczaj liczyć mieszkańcy wschodniej Polski. Najmniejszą średnią składką ubezpieczenia spośród miast wojewódzkich może się pochwalić Rzeszów.

Na wysokie składki OC muszą się natomiast przygotować kierowcy z Wrocławia i Gdańska. Nawet w Warszawie średnie składki OC są wyraźnie niższe niż w tych dwóch miastach.

Należy jednak pamiętać, że analiza Ubea.pl pokazuje uśrednione składki OC. Konkretny kierowca może znaleźć dla swojego auta znacznie korzystniejszą ofertę. Zawsze więc warto porównać ceny w kalkulatorze OC i przekonać się, czy zapłacisz mniej niż typowy kierowca z Twojego miasta.

Ceny OC dla doświadczonego kierowcy w miastach wojewódzkich - październik 2020

Dokładne założenia do analizy można znaleźć tutaj: https://ubea.pl/Barometr-Ubea-pl-ceny-OC-w-miastach-wojewodzkich-X-2020-r%2Cartykul%2C1824/

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.