Ceny OC w listopadzie 2020 r. - barometr Ubea.pl
Końcówka roku przynosi zazwyczaj spadki cen OC. Czy podobnie jest w 2020 r.? Prezentujemy nowy barometr OC przygotowany przez Ubea.pl.
2020-12-17, 12:07

Dane Ubea.pl z dziesięciu miesięcy (styczeń - październik) wskazują, że przeciętne ceny polis OC w tym roku na ogół oscylowały blisko styczniowej średniej. Czy podobnie było w listopadzie? Czy też może na koniec roku ubezpieczyciele zdecydowali się obniżyć składki OC?

Odpowiedzi na te pytania prezentuje najnowsza analiza cenowa przygotowana przez porównywarkę ubezpieczeniową Ubea.pl.

Poziom barometru cenowego z listopada 2020 r. = 97↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 99↘)

Jak powstaje barometr OC Ubea.pl?

Jak powstaje barometr OC? Eksperci Ubea.pl co miesiąc sprawdzają wyniki ponad 100 000 kalkulacji wykonanych przez polskich kierowców. Na tej podstawie obliczają średni poziom składki OC proponowanej przez Internet.

Punktem odniesienia jest wynik ze stycznia danego roku. Wyznacza on wyjściowy poziom barometru cenowego równy 100 - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Czy ceny OC spadły w listopadzie?

Barometr OC Ubea.pl - listopad 2020

Końcówka roku przynosi zazwyczaj obniżki cen OC. Podobne zjawisko można zaobserwować również w 2020 r.

Ceny OC w listopadzie spadły wyraźnie w porównaniu do października. Średnia składka jest także niższa od tej zanotowanej w styczniu.

Jest prawdopodobne, że w grudniu zaobserwujemy kolejne spadki cen OC. Na skalę tych obniżek może jednak negatywnie wpłynąć obecna sytuacja związana z koronawirusem i kryzysem gospodarczym - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.