W którym mieście jest najtańsze OC? - ranking kwiecień 2021
W skali całego kraju widać spadki cen OC. Czy podobne zmiany dotyczyły również cen obowiązkowych polis w miastach wojewódzkich? W którym mieście jest najtańsze OC?
2021-04-23, 09:56

Na terenie wszystkich miast wojewódzkich żyje spora część ludności Polski (ok. 20%). Właśnie dlatego eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl, oprócz analiz dotyczących cen OC w całym kraju, publikują też zestawienia uwzględniające zmiany w 18 krajowych miastach.

Nadszedł czas na analizę dla miast wojewódzkich z kwietnia 2021 r. Czy w tym wiosennym miesiącu właściciele aut z największych miast Polski płacili mniej za OC? Wyniki analizy przeprowadzonej przez Ubea.pl nie są aż tak optymistyczne, jak można by sądzić.

Młody, doświadczony, szkodowy - dla jakich kierowców policzono OC?

Miejsce zamieszkania to tylko jeden z czynników wpływających na cenę OC. Dlatego też eksperci Ubea.pl obliczają średnią składkę ubezpieczenia, którą trzeba zapłacić w miastach wojewódzkich, biorąc pod uwagę trzech różnych kierowców:

  • Wariant nr 1 - młody i niedoświadczony kierowca: pan Tomasz to 23-letni student, który szuka pierwszego OC w życiu.
  • Wariant nr 2 - klientka ubezpieczyciela, która niedawno spowodowała szkodę: pani Aneta ma 32 lata i jest pracownikiem biurowym. Wcześniej mogła się pochwalić bardzo dobrą historią ubezpieczeniową, ale niestety w minionym roku spowodowała kolizję.
  • Wariant nr 3 - klient z maksymalnymi zniżkami na OC: pan Stanisław jest nauczycielem i ma 42 lata. Nigdy nie był sprawcą szkody, więc ma bardzo wysokie zniżki na OC.

Ceny OC w Krakowie

Aby na różnice w cenach OC nie wpływał rodzaj auta, założono, że każdy z przykładowych kierowców porusza się białą Skodę Fabią III Kombi z 2015 r.

Rzeszów i Wrocław na dwóch biegunach

W którym mieście ceny OC były najwyższe? Czas poznać odpowiedź na to pytanie. Poniższa tabela prezentuje średni poziom składek OC w miastach wojewódzkich obliczony dla każdego z trzech przykładowych kierowców.

Kierowców nie powinien zdziwić fakt, że najwyższe składki OC odnotowano w Gdańsku oraz Wrocławiu. Te miasta słyną z wysokich cen polis. Najtańsze OC mogą natomiast znaleźć osoby z Rzeszowa, Kielc oraz Katowic - komentuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ceny OC w miastach wojewódzkich - kwiecień 2021

Porównanie kwietniowych wyników z cenami odnotowanymi w styczniu 2021 r. pokazuje natomiast, że powody do zadowolenia mogą mieć kierowcy z niedawną szkodą oraz bezszkodowe osoby z bogatym stażem za kółkiem. W ich przypadku odnotowano bowiem w miastach wojewódzkich wyraźne spadki cen OC.

Przez ostatnie trzy miesiące podrożało natomiast znacząco OC dla młodych osób.

Niedoświadczeni kierowcy powinni więc tym bardziej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby znaleźć tego ubezpieczyciela, który mimo rynkowych trendów nie podwyższył znacząco OC dla młodych osób - radzi Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Ceny OC dla doświadczonego kierowcy - kwiecień 2021

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.