Ceny OC - ile kosztowało obowiązkowe ubezpieczenie w maju 2021?
Kwietniowa stabilizacja cen OC po spadkach przez dwa miesiące była dość zaskakująca. Czy w maju składki ubezpieczeniowe spadły?
2021-06-23, 10:46

Wysoki poziom inflacji w Polsce rodzi obawy, że ubezpieczyciele zaczną go uwzględniać w ramach swojej polityki cenowej dotyczącej polis OC. W I kw. 2021 r. taka sytuacja nie miała jednak jeszcze miejsca.

Natomiast kwietniowa stabilizacja średniej składki OC mogła być zapowiedzią odwrócenia spadkowego trendu cenowego, który obserwowaliśmy już pod koniec 2020 r. W najnowszej analizie porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sprawdza, jaki był poziom cen OC w maju.

Barometr cen OC w maju 2021 r. = 94↔ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 94↔)

Zasady barometru cen OC

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przygotowuje barometr OC według niezmiennych zasad na podstawie ponad 100 000 rzeczywistych kalkulacji internautów w każdym miesiącu.

Samochód na ulicy wiosną

Kierowcy porównujący koszt OC pomagają nam w anonimowy sposób badać zmiany cen ubezpieczenia na rynku. Wyniki ich kalkulacji są uśredniane i tworzą rezultat dotyczący wszystkich ubezpieczycieli” - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Eksperci Ubea.pl odnoszą następnie wynik z danego miesiąca do rezultatu ze stycznia.

Czy składki OC w maju spadły?

Przeciętny koszt OC w maju 2021 r. wyniósł 1170 zł. To wynik bardzo zbliżony do tego odnotowanego w marcu oraz kwietniu bieżącego roku. Po zaokrągleniu okazało się, że majowy wynik barometru to 94% ceny ze stycznia, czyli tyle samo co w poprzednich miesiącach. Warto podkreślić, że również w przypadku poszczególnych ubezpieczycieli nie odnotowano znaczących zmian w cenie względem marca i kwietnia 2021 r.

Po podsumowaniu bieżącego kwartału będziemy mogli stwierdzić, czy mamy już do czynienia z ostatecznym końcem obniżek cen OC - zaznacza Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Barometr cen OC

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Hałupka
specjalista ds. komunikacji i ubezpieczeń
Ubea.pl
717228000
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.